Як зміцнити імунітет в умовах пандемії COVID 19

Народна медицина старша за офіційну на тисячоліття, проте наука до неї відноситься обережно: поки не отримано вичерпних доказів, вчені не поспішають з висновками. Тож народні засоби для імунітету поки що не визнані офіційно. Але навіть Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) зазначає, що це важлива та часто недооцінена сфера. Особливо важливо знати як можна зміцнити імунітет в умовах пандемії covid 19.

Парадоксально: багато народних засобів — не що інше, як добре відомі всім трави та рослини, просто люди століттями помічали їх цілющі властивості. Але при цьому лікарські рослини вивчені набагато менше, ніж синтетичні препарати.

Наприклад, у XVIII столітті знаменитий англійський мандрівник Джеймс Кук, звичайно, не міг керуватися наукою, коли змушував матросів під час довгого плавання їсти цитрусові для захисту від цинги. Вітамін С, на який багаті цитрусові, був відкритий лише в 1928 році і ще пізніше було доведено, що саме цей нутрієнт протистоїть цингі.

Збалансований та різноманітний раціон – важлива умова для підтримки нормального функціонування імунної системи: до 80% імунних клітин організму знаходяться у шлунково-кишковому тракті. Багато продуктів із «народної аптечки» входять до традиційних рекомендацій терапевтів, дієтологів та нутриціологів, коли мова йде про підвищення імунітету. Докладніше про це ми розповімо у статті.

Причини та симптоми зниженого імунітету

Більшість застуд припадає на осінньо-зимовий період. У період холодів людина проводить менше часу на свіжому повітрі, частіше знаходиться в замкнених приміщеннях, де опалювальні прилади висушують повітря. До того ж, в умовах пандемії COVID 19, ми майже постійно ходимо в захисних масках. Це негативно позначається на слизовій оболонці дихальних шляхів та шкірі, через що, у тому числі, вірусам стає легше долати наші захисні бар’єри та проникати всередину організму. Ще сонячне світло у дефіциті, а ультрафіолет необхідний для синтезу дуже важливого для імунної системи вітаміну D3.

Також восени та взимку, як правило, спостерігається нестача інших мікронутрієнтів у раціоні через недостатню кількість або не дуже хорошу якість свіжих овочів та фруктів.

Про те, що імунна система потребує підтримки, особливо в умовах пандемії, організм сигналізує зазвичай поганим самопочуттям та частими застудами, які найчастіше виявляються як підвищення температури, кашель, нежить, чхання.

Безумовно при перших ознаках застуди та поганому самопочутті варто звернутися до фахівця за консультацією. Однак, якщо йдеться не про серйозне захворювання, то допомогти організму та посилити захисну функцію можуть зміна способу життя, повноцінний відпочинок та правильне харчування, яке можна доповнити народними засобами.

Читайте також:  Авітаміноз. Причини та профілактика

ТОП-8 народних засобів для зміцнення імунітету

Для відновлення сил та підтримання здоров’я люди здавна звертаються до “домашніх” рецептів. Якщо використовувати їх продумано, трави та інші рослини можуть стати помічниками у зміцненні імунітету.

  • Ромашка

Багато людей люблять ромашковий чай, не замислюючись про його корисні властивості. Ромашка – одна з найчастіше використовуваних з лікувальною метою і одна з найбільш вивчених наукою рослин. У ній багато біологічно активних речовин, які можуть надавати протизапальний ефект, наприклад, ефірні олії. Використовується і сухий порошок з квітів ромашки, екстракти, і настої. Завареною ромашкою можна полоскати горло при застуді. Дослідження показують, що ромашка, має антибактеріальні та заспокійливі властивості та може стимулювати імунну систему та імунну відповідь.

  • Апельсиновий сік

Сік цитрусових не тільки смачний, а й має загальнооздоровчу дію на організм. Апельсиновий сік містить безліч потужних антиоксидантів, необхідний для імунітету вітамін С. Але соками не можна зловживати: вони не дуже корисні для зубів, особливо дитячих, до того ж у соку, на відміну від цілого фрукта, мало клітковини – напоєм ми насичуємося менше, ніж твердою їжею, і ризикуємо вживати більше калорій.

  • Лимон, мед та імбир для імунітету

Ці інгредієнти і заварюють як напій, що зігріває при лікуванні застуди, і роблять з них суміш на зразок джему, щоб підвищувати імунітет у холодну пору року.

народні методи зміцнення імунітету в умовах пандемії covid 19

Рецепт напою для зміцнення імунітету в умовах пандемії

  1. 250 г імбиру натерти,
  2. два лимони середнього розміру обдати окропом і дрібно нарізати?
  3. залити інгредієнти гарячою водою,
  4. додати до них 250 грамів меду,
  5. дати настоятися протягом доби.

Пити напій по столовій ложці тричі на день.

Рецепт джему відрізняється тим, що перераховану вище суміш потрібно варити до загусання, а потім остудити. Приймати по чайній ложці двічі на день. Однак у першому випадку треба враховувати, що окріп руйнує деякі вітаміни, тому вода має бути дуже гаряча. Крім того, мед може викликати алергію, а імбир можна приймати за умови, що немає проблем із шлунком.

Читайте також:  COVID 19 Омікрон. Міфи та факти про новий штам

Лимон, всупереч загальному уявленню, не рекордсмен за вітаміном С, який часто приймають при застудах. Але все ж таки цього мікронутрієнта в ньому багато. Крім того, лимон містить ще й інші біологічно активні сполуки, наприклад, флавоноїди та ефірні олії.

Мед цікавий тим, що його властивості різняться залежно від виду. Наприклад, в гречаному в 10 разів більше корисних фенольних сполук, ніж у лучному, але менше антиоксидантів, ніж у меді із сот. Щоб отримати максимальну користь для організму, можна використовувати різні види меду, але у невеликій кількості.

У корені імбиру є калій та магній, важливі для роботи організму.

  • Суміш сухофруктів, горіхів та меду для підвищення імунітету

Цей домашній рецепт іноді називають “вітамінною бомбою”, але його оригінальна назва – “паста Амосова”.

Для його приготування потрібно:

  1. Залити окропом сухофрукти на 10-15 хвилин
  2. Процідити, віджати та подрібнити
  3. Додати до сухофруктів дрібно посічені горіхи
  4. Перемішати всі інгредієнти та паста готова.

Фрукти – одне з джерел антиоксидантних вітамінів А, С, Е. Але в “не сезон” вони зберігаються з використанням не найкорисніших консервантів або їх везуть здалеку та також обробляють для безпеки. Водночас сухофрукти – це фактично стиглі фрукти, в яких у процесі сушіння корисні речовини збереглися і сконцентрувалися.

Наприклад, ізюм зберігає мінерали та більшість речовин, які є у винограді. Причому через сушку фітонутрієнти більше концентруються в родзинках, ніж у винограді.

Інший популярний сухофрукт – курага. По суті, це засушений абрикос. В абрикосі містяться антиоксидантні речовини, велика кількість клітковини, мінералів та вітамінів. Через це абрикос навіть у наукових працях образно називають «золотою» харчовою культурою з погляду поживності та медицини. Якщо у 100 грамах свіжого абрикосу міститься 13 міліграм кальцію, то в сушеному – 55 міліграм. В куразі в 3 рази більше магнію і майже в 7 разів – заліза.

Водночас горіхи та сухофрукти — джерело важливих біологічно активних сполук: вітаміну E, В3, B4, В9, мінералів (магнію, калію, кальцію, фосфору), фенольних сполук, а також речовин, з яких організм синтезує вітамін А. Деякі горіхи та сухофрукти входять до топ-50 продуктів з найвищою антиоксидантною здатністю, та, крім того, позитивно впливають на мікробіоту кишечника.

  • Прополіс

Це один із продуктів бджільництва. Наукові дослідження показали, що прополіс один з найбільш перспективних імуномодуляторів. У дослідженнях він підтвердив свою активність проти багатьох бактерій. Нерідко прополіс використовується при лікуванні дихальних шляхів.

  • Малина

Малину давно заварювали, щоб швидко полегшити стан при застуді. Наука знайшла цьому пояснення: у ягоді є природні аналоги аспірину, жарознижуючого засобу. Крім вітаміну С у малині містяться кальцій, калій, магній, попередники каротину.

  • Морошка

У цій ягоді є речовина, на яку, за прогнозами вчених, зверне увагу фармпромисловість. Називається вона еллагітаннін. Це біологічно активна речовина вже вивчається у лабораторіях для лікування серйозних хронічних захворювань. А для підтримки імунітету важливо, що в моршці вітаміну С у тричі більше, ніж у деяких видах апельсинів.

  • Зелений чай

Цей напій ми вважаємо повсякденним, але, виявляється, і чай можна приймати як засіб для зміцнення імунітету в умовах пандемії covid 19. Чорний і зелений чай – одна рослина, відрізняється лише обробка. У ферментованому чорному багато антиоксидантів, але саме у зеленому зберігається антиоксидант зі складним названням галлат епігаллокатехіну, який посилює імунітет.

Читайте також:  Продукти, які покращать настрій
12 звичок для імунітету
12 звичок для здорового імунітету від Центру Громадського Здоров’я

Які народні засоби потрібно застосовувати з особливою пильністю

Експерти попереджають: деякі народні засоби для підвищення імунітету можуть бути неефективними, а іноді навіть небезпечними. Навіть корисний інгредієнт може нашкодити, якщо спосіб його використання неправильний.

Інгаляції для імунітету

Не завжди треба робити інгаляції — і над картоплею в мундирі, і з додаванням ефірних олій. Для дитини ця процедура може бути небезпечною, оскільки можна обпектися об ємність. Але й дорослий за всієї обережності може отримати опік дихальних шляхів.

Ефект полегшення після інгаляції дійсно є, але досягається тим, що пара зволожує слизову. Щоб полегшити дихання, достатньо зволожити повітря у кімнаті або побути у ванній кімнаті.

Збирання трав для імунітету

Слід з великою обережністю прописувати самому собі трави, тим більше їх поєднання. Багато трав не випадково називаються лікарськими – вони можуть сильно впливати на організм. Наприклад, звіробій здатний знижувати або посилювати дію ряду лікарських препаратів.

Навіть відомі народні засоби можуть бути неефективними, якщо приймати їх неправильно. Але багато народних засобів для імунітету складаються з доступних і добре відомих трав та рослин. Головним чином їх цілющі властивості забезпечують вітаміни та мінерали, що входять до їх складу.

Вам може сподобатись:

авітаміноз

Авітаміноз. Причини та профілактика

Авітаміноз – це тривалий дефіцит вітамінів, в результаті чого може розвиватися тяжка хвороба. Признаки нестачі …

2 коментарі

  1. Чудові, давно перевірені народні рецепти!! Дякую))

  2. Імунітет буде міцним, якщо гарно харчуватися, добре спати і бути фізично активним!!! От і весь секрет міцного імунітету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *