1.Щоб позбутися депресії регулярно гуляйте в парку або в лісі
Нещодавно вчені з Квінслендського університету (Австралія) приголомшили громадськість відкриттям – всього 30-хвилинна прогулянка один раз в тиждень здатна знизити ризик виникнення депресії на 7%.
Гуляти треба неодмінно в парку або в лісі: пробіжка до метро за прогулянку не вважається. Півгодини на тиждень – це, звичайно, мінімум, ніхто не забороняє гуляти більше.
2.Закохуйтесь і займайтеся коханням щоб уникнути депресії
Саме в такому порядку, а не навпаки. Британські вчені в результаті численних досліджень з’ясували, де саме розташовується в мозку відділ, який відповідає за почуття закоханості. Коли ми літаємо на крилах любові, в цій зоні виробляється величезна кількість дофаміну – одного з гормонів щастя. І на цьому тлі депресивному стану просто ніде розвиватися. А якщо пристрасне почуття призводить до інтиму, ще краще: фізичні навантаження та виплеск гормонів також не залишають гнітючим почуттям ніяких шансів.
Секс без любові не вважається «ліками від депресії», скоріше, навпаки – може стати її провокатором.
3.Дозвольте собі те, що хочеться. Але без фанатизму!
Як з’ясували американські вчені (дослідження проводилися в Каліфорнії, Чикаго і Техасі), дієти шкідливі для психічного здоров’я людей. Дуже часто саме обмеження в їжі провокує у тих, що худнуть смуток, тугу і бажання кого-небудь прибити. Як це довели? Дуже просто: спочатку дівчатам-добровольцям дозволили ласувати улюбленими стравами, а потім запропонували вибрати фільм. Майже всі вибрали для перегляду легкі романтичні комедії. На наступному етапі жінок посадили на жорстку дієту, і потім знову запросили в кінозал. Тут вибір був інший – ужастики і трилери. Коли спробували з’ясувати причину, виявили, що 90% тих, хто змушений худнути, впевнений – кілограми знову повернуться. Одна ця думка може позбавити всієї радості життя.
Навіть якщо ви сідаєте на жорстку дієту, не лишайте себе житнього хліба. Недарма кажуть, що він – усьому голова. Нещодавно вчені з університету Сіднея спробували позбавити піддослідних хліба, і зіткнулися з такими наслідками, як порушення психіки, зниження імунітету і навіть більш серйозними захворюваннями. Два шматочка в день – можете вважати це ліками від депресії.
4.Щоб позбутися депресії викресліть нарешті із друзів своїх «колишніх»
Фахівці впевнені: не так самі соціальні мережі негативно впливають на наш емоційний стан, скільки наша неправильна поведінка в них. Наприклад, постити фото їжі – це правильно, це робить щасливими багатьох користувачів Instagram. А ось відстежувати в соцмережах своїх «колишніх» (де він тепер, кому він ставить лайки?) – в корені невірна політика. Розійшлися або розлучилися? Тут же відпишіться від «екса». Ні, зовсім видаліть і більше ніколи не лізьте до нього на сторінку! Інакше це в найкоротші терміни призведе до депресії. Принаймні, досвід 464 добровольців, які брали участь в дослідженні Університету Брунеля (Великобританія), це підтверджує.
І взагалі не дружіть з «колишніми». Залишитися друзями – це значить розлучитися, інакше однією депресією справа не закінчиться.
5.Заведіть собі хоча б одного реального друга
Канадські вчені протягом року спостерігали за 2500 людьми, страждаючими депресією – і виявили, що якщо у нещасних в цей період був хоч один друг, з яким можна було поплакатися в жилетку, вони видужували набагато швидше. Емоційна підтримка близьких творить чудеса.
Ну добре, якщо причина вашої печалі криється саме в тому, що ви важко ладнаїте з людьми, заведіть собі собаку.
Як довели нещодавно австралійські вчені, серця домашніх вихованців підлаштовують свій ритм під биття серця господаря. І це – відмінне заспокійливе в разі майже будь-яких негараздів. Не кажучи вже про те, що собаку треба вигулювати, і це повертає нас до пункту першого.
6.Зважтеся на переїзд в село
Вчені з США нещодавно наочно довели, що психологічні проблеми набагато частіше зустрічаються у жителів міст, ніж сіл. Для цього дослідники пройшлися по лікарнях, порівняли записи в 6000 медичних карт і з’ясували: городяни набагато частіше хочуть позбутися від депресії, ніж жителі провінції. Занадто швидкий ритм життя, що змушує вічно поспішати, емоційне напруження, що приводить до стресу – депресія лише одна з проблем, а є і більш серйозні – інфаркти, алергії, порушення обміну речовин, шизофренія. У селах же живуть куди більш неквапливі і життєрадісні люди.
Найбільше від урбанізації страждають діти. Тому переїхати хоча б на літо, на зимові канікули за місто з маленькою дитиною – дуже розумна ідея. Та й дорослим свіже повітря і спілкування з домашніми тваринами буде краще будь-якого антидеприсанта.
7.Сонце допоможе позбутися депресії
Для того, щоб отримати денну дозу вітаміну D, головного, на думку австралійських учених, вітаміну в нашому організмі. треба вийти із тіні. Саме його дефіцит викликає багато розладів психіки: депресію, тривожність, безпричинну тугу і т.п.
Жителям північних районів складно отримати вітамін D тільки від сонячних ванн. Тому потрібно включити в раціон морську рибу жирних сортів, молоко, курячі яйця – продукти, в яких «сонячного вітаміну» міститься найбільше.