Швидкі народні методи лікування застуди

З настанням холодної пори, істотно зростає кількість людей, які захворіли на ГРВІ та застуду. Останні кілька років жоден осінньо-зимовий сезон не “обходиться” без епідемії грипу. З кожним роком віруси мутують, все небезпечніше стають ускладнення після перенесеної хвороби.

Медики впевнені: попереджений – значить озброєний і наполягають на грамотній профілактиці ГРВІ та затуди у вигляді вакцинації. Проте 99% населення України довіряють перевіреним роками народним методам профілактики і лікування застуди.

Як лікувати застуду і грип народними засобами в домашніх умовах.

Пропустити початок хвороби складно. Перші симптоми застуди:

  • загальне нездужання, слабкість,
  • біль в горлі,
  • нежить,
  • покашлювання.

Не допустити переростання перших симптомів в важке захворювання можна за допомогою простих і недорогих засобів народної медицини.

Більшість з них м’яко впливають на організм, не накопичуються, а ймовірність виникнення алергічних реакцій від їх використання – низька.

Найефективніші народні методи лікування застуди

Вітамін С для лікування та профілактики застуди

Аскорбінова кислота або вітамін С не виробляється в організмі людини і не накопичується в ньому. Тому необхідно включати в щоденний раціон продукти, що містять вітамін С, а в період епідемій грипу вживати його у великих кількостях. Про те, що вітамін С допомагає при застудах дізналися ще в 70-х роках XIX століття.

Лауреат Нобелівської премії Лайнус Полінг стверджував, що для профілактики хвороби і підтримки гарного самопочуття необхідно 1000 мг вітаміну С на добу.

Недавні дослідження показали, що вітамін С грип не запобігає і не лікує, але пом’якшує симптоми, і скорочує тривалість захворювання. Щоденне вживання вітаміну С знижує ризик виникнення застуди на 50%.

вітамін с від застуди
Вітамін С міститься в багатьох смачних продуктах

Вітаміном С багаті цитрусові (лимони, апельсини, грейпфрути, ківі), яблука, хурма, ягоди (чорна смородина, суниця), овочі (капуста свіжа і квашена, цибуля, часник). Не можна забувати про трави, в яких міститься вітамін С: корінь лопуха, фенхель, хміль, м’ята перцева, кропива, петрушка, червоний перець, деревій, листя малини, липовий цвіт.

Читайте також:  Безсоння, або як швидко заснути

Корисно заварювати чай з плодів шипшини. Вживати рідину необхідно у великих кількостях і теплому (не гарячому) вигляді. Рекомендований неміцний зелений або чорний чай, в який додають ложку меду і шматочок лимона.

Багато вітаміну С і в червоному перці. За деякими твердженнями, всього маленький шматочок перцю або перцевий настій містить більше вітаміну С, ніж в кількох лимонах разом узятих. Широко використовується гострий перець при лікуванні хворого горла та кашлю.

Якщо горло почервоніло, можна розчинити ¼ ч.л. меленого червоного перцю в склянці теплої води і полоскати цим розчином горло. Людям з виразковою хворобою, гастритом лікуватися за допомогою гострого перцю треба з особливою обережністю.

Лікування нежиті народними методами, полоскання горла

Вважається, що регулярне промивання порожнини носа трав’яними або сольовими розчинами допомагає не тільки впоратися з першими симптомами хвороби, а й є відмінним методом профілактики.

  • для лікування народними засобами нежиті, обумовленої застудою, застосовують сік алоє, закапуючи його по 2-3 краплі в ніс;
  • сік цибулі і часнику, розведені водою в пропорціях 1: 5, також надають профілактичну дію при перших ознаках захворювання і застосовуються при виражених виділених з носа;
  • свіжовіджатий сік буряка застосовують у вигляді назальних крапель.
народні засоби від нежитю
Народними методами лего вилікувати нежить

Якщо в горлі почало дерти, допоможе полоскання з фурациліном, відваром ромашки або йодо-сольовим розчином (1 ч.л. солі, 3 краплі йоду на 200 мл. теплої кип’яченої води).

Інгаляції під час застуди

Інгаляції визнані одним з найефективніших методів профілактики і лікування застуд. Сьогодні дихати парою над каструлею, в якій вариться картопля, вже не модно, та й малоефективно. А ось подихати евкаліптом, шавлією або корою дуба – дуже корисно.

Для інгаляцій краще скористатися спеціальним апаратом – інгалятором, оптимальна кількість вдихів / видихів – 50 разів. Вдих робиться тільки носом, видих – ротом. Повторювати процедуру потрібно кілька разів на день.

інгаляції для лікування застуди
Інгаляції – простий метод лікування та профілактики ГРВІ та застуди

Нерідко позбутися симптомів допомагають інгаляції з фіз. розчином. Деякі використовують для інгаляцій Боржомі, з води попередньо випускають газ, але не для всіх цей засіб безпечний.

Читайте також:  Лікування геморою доступними методами

Дотримання теплового режиму і режиму сну

Не можна допускати переохолодження організму, особливо сильно тепла потребують кінцівки. Згідно з народними порадами, для замерзлих ніг можна зробити гарячу ванночку з гірчицею, а зігрітися повністю допоможе дуже тепла (не гаряча) ванна.

Слід знати, що ванни протипоказані при підвищенні температури тіла до 38 С і вище. Повноцінний сон – дуже важлива складова в боротьбі з застудою, адже тільки відпочивши, організм може протистояти вірусам.

Використання фітонцидів для лікування застуди

Фітонциди – біологічно активні речовини, які містяться в цибулі і часнику, пригнічують і вбивають зростання, а також розвиток бактерій. Саме тому цибулі та часнику в народній медицині відведено почесне місце.

Деякі дослідження показали, що щоденне вживання цих овочів в осінньо-зимовий період зменшує ризик захворювання на застуду в два рази, а також прискорює і полегшує процес одужання для вже хворих. “Ударною” силою володіє рецепт, в якому сік часнику або часникова кашка змішується з медом в пропорції 1: 1.

Одну-дві чайні ложки суміші необхідно запивати склянкою води двічі на день. Корисні і випаровування цибулі / часнику. Для цього овочі натирають на терці і вдихають їдкий аромат, чергуючи вдихи і видихи то носом, то ротом.

Зміцнення імунітету за допомогою імбиру

Ефективно боротися з грипом, а також проводити профілактику застудних захворювань допоможе імбир. Популярні напої з імбиром, медом і лимоном зміцнюють імунну систему, зігрівають і тонізують, а також мають потогінну і протизапальну дію.

Точковий масаж

Не новий, але рідко вживаний метод боротьби із застудами. Так, при початку нежиті, фахівці з точкового масажу рекомендують натискання на точки, розташовані:

  • поруч з крилами носа;
  • під носом;
  • між очима;
  • в центрі підборіддя.
Читайте також:  Що таке варикоз. Мазі, народні методи лікування

Щоб знизити озноб, необхідно натиснути на точку, що знаходиться безпосередньо під ліктьовим суглобом.

А ось при головному болю можна помасажувати область між великим і вказівним пальцем (звести пальці разом, потрібна точка буде знаходитися зверху).

Рецепти народних засобів для лікування застуди

лікування застуди та грві народними методами
Дієві народні методи допоможуть здолати застуду

Простий рецепт лікування застуди:

Складові:

  • Тепла кип’ячена вода – 1,5 л .;
  • Велика сіль – 1 ч.л .;
  • Лимон – 1 шт .;
  • Аскорбінова кислота – 1 м

Приготування і вживання:

  1. Розчинити в воді сіль, додати сік лимона і аскорбінову кислоту.
  2. Ретельно перемішати.
  3. Випити невеликими дозами за 2 години до сну.

Рецепт від застуди з перчинкою:

Складові:

  • Мелений імбир;
  • Чорний мелений перець;
  • Червоний мелений перець;
  • Кардамон;
  • Молоко – 2 склянки.

Приготування і вживання:

  1. Змішати по щіпці кожного виду спецій.
  2. Додати суміш в гаряче молоко.
  3. Пити невеликими порціями протягом дня.

Солодкий рецепт лікування застуди:

Складові:

  • Молоко – 1 л .;
  • Мед – 5 ст.л .;
  • Ванільний цукор, мускатний горіх, кориця – по щіпці;
  • Запашний перець горошком – 4 шт .;
  • Лавровий лист – 1 шт.

Приготування і вживання:

  1. Розвести в молоці мед і всі інші інгредієнти.
  2. Довести суміш до кипіння, дати настоятися 5-10 хвилин.
  3. Пити на ніч всім членам сім’ї.

Легкий рецепт лікування застуди:

Складові:

  • Лимон – 1 шт .;
  • Мед – 150 г .;
  • Корінь імбиру – 300 м

Приготування і вживання:

  1. Змішати всі інгредієнти в блендері.
  2. Помістити масу в скляну ємність, щільно закрити кришкою.
  3. Приймати по 1 ч.л. 2 рази на день в натуральному вигляді або додавати в напої.

Вираженою протикашльовою властивістю володіє і такий засіб, як гаряче пиво, гаряче червоне вино або глінтвейн, який представляє собою суміш алкогольних напоїв, спецій, фруктів.

Однак щодо використання алкогольних напоїв для лікування застуди існує і безліч застережень. Обумовлені вони можливим підвищенням температури, судинною реакцією, протипоказанням спільного прийому з необхідними лікарськими засобами, такими як, наприклад, антибіотики, антигістамінні засоби. Тому будьте обережні та проконсультуйтеся з лікарем!

Вам може сподобатись:

Прополіс. Невідомі властивості

Бджоли – працьовиті постачальники не тільки меду. Вони забезпечують нас і іншими продуктами, які людина …

2 коментарі

  1. Я давненько народні засоби не використовую, дуже клопітно це, часу стільки немає. Есберітокс приймаю кожні 4 години і за 2 – 3 дні будь яке ГРВІ проходить безслідно.

  2. Народні засоби хороші для профілактики захворювань, а якщо вже захворів, потрібно, мабуть, щось приймати більш потужне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *