Прополіс. Невідомі властивості

Бджоли – працьовиті постачальники не тільки меду. Вони забезпечують нас і іншими продуктами, які людина використовує на благо. Маточне молочко, бджолиний хлібець (перга), бджолина отрута і, звичайно ж, прополіс. Про його лікувальні властивості і піде мова.

Що таке прополіс бджолиний?

Прополіс – запашний природний клей. Його трудяги-бджілки виробляють зі смол різних рослин, щоб скріплювати частини вулика, замазувати в своєму будиночку щілини, ремонтувати і зміцнювати стільники.

Склад і що лікує прополіс

Бджолиний клей містить багато дезінфікуючих речовин, завдяки яким у вуликах комах підтримується природна чистота і навіть стерильність. Потужні бактерицидні властивості прополісу здавна помічені людьми. Тільки цей продукт бджільництва, і більше ніякий інший, здатний швидко знищувати мільярдні полчища шкідливих мікроорганізмів.

Якщо говорити про склад запашного клею, то він досить складний, його досі досліджують вчені, регулярно відкриваючи все нові і нові можливості продукту. На сьогоднішній день в прополісі виявлені десятки ефірних і бальзамних з’єднань, флавони і флавонони, продукти коричної кислоти, найцінніші прополісні фітонциди, рослинні смоли, віск. Знайдено багато мікроелементів – таких як калій, марганець, кремній, залізо, мідь, хлор, натрій, сірка та інші. Ось що таке прополіс!

Природне знеболювальне

З давнини прополіс славиться як анестетик місцевої дії. Уже в сучасності були виявлені в ньому речовини, які по силі знеболення перевершують новокаїн – майже в 5 разів, а марихуану (коноплю) – в 3,5 рази. Знеболювальна властивість прополісу відбувається на ферментному рівні, також бджолиний продукт знижує підвищену температуру.

Читайте також:  Швидкі народні методи лікування застуди

Прополіс – антибактеріальні та противірусні властивості

властивості прополісу
Прополіс – унікальний за своїми властивостями

Потужна антисептична дія прополісу захищає організм від патогенних бактерій і вірусів. Цікаво, що на відміну від синтетичних антибіотиків, до прополісу у бактерій не виробляється стійкість. Чи варто говорити, наскільки це корисно в терапії інфекційних захворювань? Крім того, лікувальні властивості прополісу включають активізацію вироблення імунних клітин.

Прополіс прискорює загоєння ран, знімає запалення

Оскільки прополіс сприяє швидкій регенерації, препарати з нього з успішно використовуються при лікуванні трофічних виразок, ран, що довго не загоюються, екзем, дерматозів. Прискорюється епітелізація слизових під впливом лікарських речовин прополісу, запалення тканин змінюється відновленням.

Кому корисно приймати прополіс

Цілющий бджолиний дар допомагає боротися з найважчими недугами. Він швидко відновлює сили, забезпечує нормальне живлення клітин, корисний при анемії, володіє також радіозахисною властивістю. У протираковій терапії прополіс вживають після хіміо- та променевої терапії – він допомагає легше перенести реабілітацію. Ефективне лікування прополісом виразки шлунка і 12-палої кишки в період ремісії. Існує безліч рецептів з бджолиним клеєм, наведемо кілька популярних.

Читайте також:  Чим лікувати тріщини на стопах

Прополіс. Рецепти та використання

При застуді, грипі, запалених мигдалинах, кашлі, виразках у роті. Шматочок твердого прополісу (завбільшки з квасолину) повільно розсмоктувати і розжовувати в роті, перекочуючи з однієї сторони на іншу. Слину, що виділяється повільно ковтати, щоб вона змочувала слизову горла.

Щоб заспокоїти зубну біль потрібна 50% настоянка прополісу. В ній змочити ватку та прикласти до ниючого зуба до полегшення стану.

настоянка прополісу лікувальна
Настоянку прополісу можна приготувати самостійно

У терапії виразкової хвороби використовується водна настоянка прополісу або 10% екстракт. Схема лікування: 10-12 крапель екстракту розбавити столовою ложкою води і випити за 40 хвилин до прийому їжі.

Для лікування бронхіту з кашлем приймають 10 або 30-відсоткову настоянку прополісу 3-4 рази на день. Розчиняють 10 крапель в 1/3 склянки кип’яченої води і випивають крихітними ковтками. Курс – до повного зникнення кашлю.

Для страждаючих мокрою екземою рук дуже ефективний такий рецепт:

  • приготувати неміцний відвар з сушеної кори дуба (1 частина сировини на 5 частин води)
  • після 10-хвилинного кип’ятіння настояти чверть години
  • потім зцідити через ситечко склянку теплого відвару
  • в нього влити столову ложку 30% (або десертну 50%) настоянки прополісу (на спирту).
Читайте також:  Чай від застуди. Добірка рецептів

Цією рідиною обмивати і змащувати уражені екземою місця.

При жіночих недугах – бактеріальному вагініті, молочниці, хламідіозі, поліпах, ерозії шийки матки – на ніч неглибоко поміщати тампони, просочені водним розчином прополісу. Курс лікування – 14-20 днів. Цим же розчином обмивати жіночі соски, якщо вони тріскаються під час годування.

Потрібно знати, що для приготування водної настоянки прополісу, її не можна нагрівати вище 70 град., щоб не зруйнувати біологічно активні речовини продукту.

Аптечні засоби з прополісу

Надзвичайно популярною залишається аптечна настоянка прополісу, яку випускають дуже багато фарм. виробників. Численні полоскання при ангіні, стоматиті і гінгівіті, закапування у вухо при отиті багато пацієнтів просто не уявляють без застосування лікувальних властивостей настоянки прополісу.

Очищений, формований прополіс можна придбати в аптеці. Властивості прополісу використовують при виготовленні мазей, кремів, шампунів, масок і зубних паст. Прополісові супозиторії (свічки) успішно застосовуються при геморої.

Прополіс рідко викликає алергію, що дозволяє застосовувати його навіть при лікуванні алергійних шкірних захворювань. Однак імовірність появи високої чутливості все ж є. Особам з алергією перед застосуванням рекомендується провести шкірні проби, тримаючи під рукою засоби для усунення загострення захворювання.

Вам може сподобатись:

синець або синяк

Позбудьтесь від синців раз і назавжди

Кожна людина хоч раз у житті стикалася з проблемою забитих місць, при яких утворюється синець, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *