Геморой небезпечний, неприємний і болісний. Це захворювання не потребує докладного опису симптомів і потенційної небезпеки, тому що воно у всіх на слуху. Дійсно, кожна друга людина знає, що таке зовнішній і внутрішній геморой. Лікування народними засобами в цьому випадку настільки популярне, що експерти в області домашньої медицини склали список реальних методів, які працюють.
Але важливо пам’ятати, що дія трав і інших народних методів лікування геморою буде різною у різних людей. Ви ж не дивуєтеся, що комусь від алергії допомагає препарат з дозуванням 10 мг, а іншим не достатньо 180 мг. ліків. Тому думати, що «від натурального шкоди не буде» і ставитися до лікування халатно – не варто.
У чому особливість лікування геморою в домашніх умовах народними методами:
Народне лікування безумовно відрізняється від радикальних і медикаментозних методів.
По-перше, не варто чекати від нього повного і швидкого лікування, якщо хвороба знаходиться на пізніх стадіях. Хоч народна медицина і має позитивний вплив на організм, але вона не в силах впоратися з серйозними захворюваннями та їх ускладненнями.
По-друге, лікувати хворобу народними засобами дійсно потрібно вміти. Не можна просто так взяти сік буряка і робити з нього примочки. Необхідно дотримуватися пропорцій, температурного режиму, правильного нанесення і інших нюансів.
По-третє, лікування геморою вдома, народними засобами не обмежується декількома варіантами. Є десятки різних рецептів, в яких використовуються продукти бджільництва, фрукти, овочі, рослини, злаки, п’явки, камені, вода та інші інгредієнти.
Деякі умільці збирають і сушать лікарські рослини самостійно. Це добре тільки в тому випадку, якщо у людини дійсно є досвід. Річ у тому, що навіть самі нешкідливі складові можуть мати негативний вплив на організм людини в неправильній концентрації, а деякі з них і зовсім отруйні.
Зверніть увагу! Народні засоби від геморою – це лише один з варіантів, який може спрацювати. Найчастіше необхідний комплексний підхід, який включає лікарські препарати, домашню медицину і, можливо, оперативне втручання. Не маючи медичної освіти і досвіду, пацієнт не може призначати собі оптимальне лікування. Погодьтеся, адже ви не будете самостійно вирізати собі апендицит або ставити коронку на зуб. Тому не варто брати на себе роль проктолога і мріяти вилікуватися власними силами.
Як лікувати геморой народними методами:
Необхідно застосовувати конкретні рецепти і використовувати їх за призначенням. Залежно від стадії геморою, особливостей організму і обраного народного методу, лікування може бути швидким або повільним, більш-менш ефективним, доцільним або недоцільним. Займатися самолікуванням – не найкраще рішення, яке може прийняти хворий. Набагато логічніше використовувати народні рецепти в комплексі з іншими методами і тільки після консультації з проктологом.
Лікування геморою залежить від типу захворювання. Так, при внутрішніх проявах допоможуть клізми, мазі, свічки, а при зовнішньому – ванночки, примочки. Кожна категорія включає різні рослинні засоби, які різняться лікувальними властивостями.
Чи можна лікувати геморой при вагітності народними методами ?
Звичайно, але при цьому дуже важливо на кожному етапі консультуватися з лікарем. Справою в тому, що жінка в положенні несе відповідальність не тільки за себе, але і за ненароджену дитину, а її організм стає більш чутливим і схильним до зовнішніх впливів. Тим більше, що ліки при вагітності потрібно підбирати з особливо щадним ефектом.
Отже, до народних засобів відносять великий спектр методів позбавлення від геморою:
- фізичні вправи (наприклад, йога);
- відвари трав, компреси, настойки, ванночки, клізми;
- саморобні мазі і препарати на основі кухонної солі, часнику, калини, картоплі і т.д .
Таким чином, кожен активний інгредієнт має свої особливості у впливі на внутрішній і зовнішній геморой.
Трави при геморої:
Лікування геморою травами – це основа багатьох рецептів зі скарбнички домашньої медицини. Лікарські рослини використовуються для розведення ванночок, примочок, відварів для пиття. Дуже часто цілий комплекс трав збирають в так звані «проти геморойні збори» для широкого застосування, в тому числі для профілактики. До найвідоміших трав відносять такі рослини:
- Крушина – це квіткова рослина, яке володіє протизапальними і знеболювальними властивостями.
Як готувати: візьміть 20 г рослини, додайте 200 мл води (приблизно 1 склянка) і прокип’ятіть суміш протягом 20 хвилин. Потім пийте по столовій ложці 2 рази в день перед їжою. За таким же принципом можна заварювати листя лісової малини.
- Буряк – цей овоч відомий не тільки своєю послаблювальною дією, а й перешкоджанням кровотечі при геморої.
Як приготувати: візьміть сирий буряк і натріть його на тертці, відіжміть сік і пийте його по чверті склянки до їжі по 1-4 рази на день.
- Шипшина – прекрасний засіб з венотонізуючими, а значить, здатний зміцнити стінки судин і надати хорошу профілактичну дію від геморою.
Як зробити суміш: необхідно подрібнити плоди шипшини в кавомолці, взяти 1 столову ложку отриманої суміші і залити її 0,5 л. окропу. Обов’язково варто додати 2 чайні ложки меду або цукру, закрити кришкою і дати відвару настоятися 10 годин, а після процідити. Цю кількість відвару потрібно випити за 1 день за 3 прийоми після їжі.
- Насіння кінського каштана – ще один засіб з хорошими венотонізуючими властивостями.
Як приготувати лікувальну суміш: візьміть 50 г. подрібненого насіння каштана, залийте їх 0,5 л. горілки або спирту з міцністю 50%. Після того як суміш настоїться, слід розводити 35 крапель у воді і приймати по 3 рази на день за півгодини до їжі.
- Кропива – відмінний засіб для тих стадій геморою, на яких спостерігається кровотеча.
Як приготувати суміш: візьміть 1 столову ложку сухої трави, залийте 200 мл. окропу і дайте настоятися 10-15 хвилин. Процідіть відвар через сито або марлю і пийте по 1 столовій ложці 3-5 разів на день. За часом – обмежень немає, відвар кропиви можна пити до повного припинення кровотечі.
- Морквяне бадилля – це той самий непотрібний «вершок» зеленого кольору, але саме ця частина рослини має знеболювальні та протизапальні властивості.
Як приготувати настій: візьміть 40 г. морквяного бадилля, 1 л. води і заваріть як чай. Пийте по 1 склянці протягом двох тижнів.
- Огудина – ті «мотузки», якими з’єднуються кущі між собою, інакше їх називають бадиллям. Відносяться до кровоспинних трав при лікуванні геморою.
Як приготувати відвар: візьміть 50 г. огіркового бадилля, добре промийте і висушіть, наріжте якомога дрібніше. Залийте огіркову кашку 0,5 л. води, поставте кип’ятити. Але кип’ятити відвар не потрібно, а тільки довести його до кипіння. Після рекомендується пити по половині склянки настою щодня по три рази, поки не зупиниться кровотеча.
ВАЖЛИВО: всі зазначені рецепти – універсальні і можуть мати побічні ефекти. Не варто готувати трави з будь-якого способу і застосовувати їх до консультації з фахівцем! Тільки він на основі вашого огляду, діагностики захворювання і вивчення аналізів зможе призначити ефективне лікування при геморої.
Ванночки при геморої:
Такі місцеві засоби засновані на тому, що гемороїдальні вузли знаходяться зовні, а значить можна не тільки приймати лікарські препарати всередину, але і допомагати організму ззовні. Є кілька варіантів таких ванночок:
- Холодні ванни – працюють за принципом знеболювання і зупинки кровотечі. Для лікування геморою цим народним методом знадобитися тільки наповнити тазик холодною водою і сісти в нього на 5 хвилин. Вважається, що таку ванну можна приймати по 2 рази в день до повного усунення кровотечі.
- Гарячі ванни – відомий народний метод від геморою. На відміну від холодних процедур, в гарячу воду потрібно додати корисні рослинні компоненти. Це можуть бути відвари трав, насіння кінського каштана, подрібнений часник, цибулиння і т.д. Сидіти в такій ванні потрібно до тих пір, поки вода не охолоне, а загальна кількість процедур зазвичай не перевищує 10-ти за весь курс лікування.
- Парові ванни – особливий вид ванночок, для яких потрібна місткість з дерев’яною кришкою з отвором (радіусом приблизно 2,5 см). У ній потрібно нагріти рідину з лікувальними добавками або покласти на дно розпечену цеглу з сухими травами. Поки ванночка гаряча і випускає пар, потрібно сидіти над нею. Процедури допустимо проводити кожен день.
Хоча ванночки і вважаються хорошими народними способами лікування геморою, але є деякі попередження. Через контакт слизової оболонки з водою або парою, зона ануса може бути роздратована. Тому важливо перед використанням цього методу обробляти шкіру вазеліном.
Примочки при геморої:
Компреси – це простий спосіб позбутися від проявів геморою. Техніка їх використання однакова незалежно від «основного інгредієнта» і містить:
- марлю;
- лікарський розчин;
- клейонку, якщо потрібно надовго залишити компрес вологим.
Існує кілька типів примочок:
Холодні компреси. В їх основі – вода або лід. В основному такі примочки використовуються доти, поки марля не нагріється.
Примочки з травами. Внаслідок використання лікарських речовин такі варіанти більш дієві, ніж звичайні компреси з холодною водою. Найчастіше використовують листя чистотілу, ромашки, звіробою, осики, деревію, морквяне і огіркове бадилля.
Компреси з мінеральними речовинами. Це найкраще рішення, якщо у вас сильно запалені гемороїдальні вузли. В основі може бути гіпертонічний розчин солі, галун, глина. Особливість мінеральних примочок – їх прекрасна дія від сверблячки і запалень. Але таке народне лікування геморою не підійде людям, які страждають алергічними реакціями на мінеральні речовини в складі компресу. Це важливо врахувати, щоб не допустити роздратування шкіри.
Всупереч великій кількості варіантів для компресів при лікуванні геморою, є список ТОП-3 найпопулярніших народних засобів.
- Один з найбільш поширених варіантів, щоб зняти набряклість і дискомфорт, – це лід. Візьміть один шматочок і загорніть в чисту бавовняну тканину, прикладіть до анусу і тримайте 20 хвилин. Але лід можна використовувати тільки тим пацієнтам, у яких немає урологічних захворювань і запалень в статевій сфері.
- Ще один варіант примочки – компрес з чайною заваркою. Принцип і час використання такі ж, як з льодом. Такий варіант пом’якшує роздратовану область ануса і усуває свербіння.
- З буряка можна не тільки видавлювати сік і приймати всередину, але і робити примочки. Вам знадобиться тертка або сокодавилка, потім потрібно взяти сік і змочити ним тампон або відрізок тканини, прикласти до анусу на 10-15 хвилин.
Ці три інгредієнти вважаються найпопулярнішими в якості компресів при лікуванні зовнішнього геморою.
Клізми при геморої:
Щоб позбутися від такої делікатної проблеми, можна використовувати мікроклізми. В їх основі може бути відвар лікувальних трав, мінеральні речовини, соки рослин та інші корисні речовини.
Розглянемо найпопулярніші варіанти для мікроклізм:
- відвар полину (зменшує розміри гемороїдальних вузлів і дуже добре знімає больові відчуття);
- настій з суничного листя (для зменшення подразнення і набряклості);
- буряковий сік (зменшує розміри гемороїдальних вузлів і знімає больові відчуття);
- відвари з ромашки, звіробою, шавлії (мають яскраво виражену протизапальну дію);
- розчин на основі муміє (володіє загоювальною і протизапальними властивостями).
Клізми потрібно ставити акуратно і бажано під наглядом фахівця, у якого є такий досвід. Майте на увазі, що деякі трави (наприклад, полин) можуть викликати алергічні реакції у схильних до цього людей.
Зверніть увагу!
Попри свої цілющі засоби, багато народних засобів при геморої можуть виявитися не тільки неефективними, а й небезпечними. Причина в тому, що в овочах, фруктах, ягодах, травах і інших продуктах з книги рецептів народної медицини можуть бути присутніми ті речовини, які чинять негативний вплив на організм. Коли ви приймаєте ліки на основі рослинних і інших природних екстрактів, ви можете бути більш спокійними: в таких препаратах корисні компоненти містяться в тій кількості, якої недостатньо для нанесення шкоди. Тому консультація з лікарем – найкраще рішення!
Геморой: домашнє лікування або профілактика?
Важливо пам’ятати, що лікування геморою народним методом може бути не таким ефективним, як профілактика. Якщо ви будете завчасно піклуватися про своє здоров’я і іноді користуватися рецептами домашньої медицини, то зможете істотно знизити ризик хвороби. Річ у тому, що спадковість цього захворювання науково не доведена, що дозволяє говорити про придбаний характер геморою. Часті стреси і перенапруження, погане харчування і малорухливий спосіб життя – основні причини захворювання. Виключивши фактори ризику, ви можете убезпечити себе від проявів геморою в майбутньому.
Для профілактики достатньо відмовитися від вживання надто солоної, жирної, гострої їжі, шкідливих звичок і іноді використовувати перевірені народні методи від геморою. Спорт не буде зайвим, особливо якщо у вас сидяча робота.
Як не вийде вилікувати геморой: народні засоби і протипоказання:
Не у всіх випадках народне лікування геморою в домашніх умовах доцільно. Все залежить від стадії прояву захворювання, особливостей організму та інших фізіологічних нюансів. Через своє природне походження деякі народні засоби можуть чинити негативний вплив на людину або викликати алергічні реакції. Розглянемо такі ситуації на деяких прикладах.
- Картопля – один з найшкідливіших народних методів від геморою і у нього є протипоказання. Так, цей коренеплід не входить в список поширених алергенів, не вважається за переносник хвороб, однак якщо геморой супроводжується кровотечею, він мало чим допоможе. Крім того, не варто використовувати старі, пророслі або недозрілі бульби. Коли мова йде про геморой при вагітності, то в обов’язковому порядку потрібно заздалегідь проконсультуватися з лікарем.
- Калина – дуже популярна ягода в лікуванні і профілактиці багатьох захворювань. А алергія – вкрай поширене явище у відповідь на спробу лікувати геморой народними засобами на основі калини. При цьому у людини може проявитися не тільки простий дерматит і кропив’янка, але і набряк Квінке, спазм бронхів і навіть анафілактичний шок. Калина також містить активні речовини, які знижують артеріальний тиск, а значить, її вживання гіпотонікам особливо не рекомендується.
Якщо у вас в анамнезі є які-небудь захворювання нирок, лейкоз, гіперацидний гастрит або тромбофлебіт, ці ягоди теж протипоказані. А вагітним жінкам категорично не можна лікуватися калиною, бо в складі ягід є гормональні речовини, потенційно шкідливі для розвитку дитини чи спроможні спровокувати викидень.
Резюме:
Багато пацієнтів вважають вироком діагноз геморой. Народні методи, медикаменти, хірургічне втручання та інші засоби лікування не викликають у них довіри. Найгірше в цій ситуації – опустити руки, адже вилікувати цю недугу цілком реально. Позитивний підхід і відповідальність пацієнта – основні принципи в якнайшвидшому одужанні. Тому не ігноруйте допомогу кваліфікованого проктолога і вчасно звертайтеся до лікаря. Після консультації з ним ви зрозумієте, чи були ваші народні рецепти від геморою ефективними і як слід робити далі.
Дякую за корисну та детальну інформацію. Буду слідкувати за цим сайтом)
Геморой серйозна хвороба, яка може принести багато негараздів, тому краще йти швидше до лікаря! Не експериментуйте зі своїм здоров’ям!!!