Безсоння, або як швидко заснути

Безсоння – це розлад сну, що має тривалий характер: від двох ночей до тижня і більше. Симптоматика цього явища лежить на поверхні:

  • повна відсутність сну;
  • погана якість сну (чуйність, неспокій, дратівливість);
  • довге засипання.

Здорова людина, як правило, засинає протягом 7-10 хвилин, всю ніч спить без пробуджень, легко встає вранці свіжою і готовою до нового дня. На жаль, похвалитися таким може далеко не кожен. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен другий житель планети страждає від порушення сну, кожен п’ятий – від безсоння.

Брак сну губить здоров’я і забирає радість життя. Людина, що страждає від безсоння, постійно відчуває себе втомленою і розбитою. У неї не вистачає сил ні на роботу, ні на домашні справи. Замість бадьорості – часті перепади настрою, нервозність і депресія, проблеми з пам’яттю і головні болі.

Поширені причини безсоння:

У чому ж причина того, що замість сну ми ворочаємося з боку на бік, змушуючи себе заснути, але марно? Лікарі-сомнологи стверджують, що безсоння може виникати з різних причин. Повсякденні проблеми, стрес, тривога, хропіння – найбільш поширені.

поширені причини безсоння

Нервове напруження, на думку фахівців, на першому місці в рейтингу причин безсоння. Викликати його можуть проблеми на роботі, у відносинах з близькими людьми, переживання з приводу питань, які ви не можете вирішити. Ви лягаєте спати, а тривожні думки ніяк не відпускають. І навіть якщо ви не думаєте про це постійно, мозок все одно знаходиться в тонусі і не може розслабитися.

Ще одна причина, чому ви не можете спокійно зімкнути очі і “провалитися” в сон – інформаційний тиск. Телевізор, смартфон, інтернет – сучасні технології віднімають не тільки час, але і повноцінний відпочинок, змушуючи нас переживати через страшні новин або не менш драматичні фільми.

Пізній прийом їжі теж може спровокувати безсоння. Міцний чай або каву перед сном організм сприймає як сигнал до активних дій. Такий же ефект має і їжа безпосередньо перед сном. Якщо ви прийшли додому пізно і голодні, замість важкої їжі випийте кефір, з’їжте фрукт або йогурт, які не будуть “заважати” вам заснути.

Читайте також:  Чим лікувати тріщини на стопах

Зимове і літнє безсоння

Взимку безсонням страждають навіть ті, хто в принципі не відчуває проблем зі сном. Це обумовлено зниженням фізичної активності і сезонним перепадом настрою, внаслідок чого може розвинутися афективний розлад. Він і призводить до проблем зі сном. Якщо його запустити, то досить скоро може розвинутися безсоння.

Зимові умови для сну найчастіше некомфортні. Поширена проблема взимку – задуха, пластикові склопакети практично не пропускають повітря з вулиці. Несприятливо позначається на якості сну і низька вологість – в опалювальний сезон батареї сильно пересушують повітря в спальні.

Якщо зимовий холод і притаманна цьому періоду року сонливість допомагають якось перебороти навіть саме хронічне безсоння, то влітку проблема перетворюється в справжнє божевілля, супроводжуване сильними головними болями і викликає сильний стрес.

Під впливом високих температур організм починає посилено втрачати вологу, через що порушуються багато біохімічних процесів.

Ідеальний сон досягається при температурі 21-23 градуси, якщо вона вище, людина починає посилено потіти, в результаті чого організм витрачає сили на те, щоб охолонути, тому на занурення в сон потрібно більше часу.

Встановити потрібну температуру можна за допомогою кондиціонера. Але якщо такого немає, тоді, прийшовши додому, відкрийте всі вікна і балкони. Нехай гуляє протяг, охолоджуючи кімнати. Потім вирушайте в душ – водні процедури освіжать організм. Використовуйте фумігатори і сітки від комах, щоб ніякий писк комара не порушив сон.

Причини розвитку безсоння найрізноманітніші: від способу життя до патологічних захворювань.

Перш ніж купувати спеціальні медикаментозні препарати, щоб побороти безсоння та швидко заснути, спробуйте змінити що-небудь в своєму житті в кращу сторону, змінити спосіб життя і переглянути погляди на навколишній світ.

кава як причина безсоння
Не пийте каву перед сном

Ось кілька порад, з яких Ви можете почати змінювати свої звички та допомогти собі побороти безсоння:

  1. Відмовтеся від кави в другій половині дня. Кофеїн залишається в організмі протягом восьми-десяти годин. Знайдіть альтернативу кавових напоїв: пийте воду, зелений чай і натуральні соки, щоб підвищити рівень енергії і зосередитися на повсякденних завданнях;
  2. Мінімізуйте споживання алкоголю. Не вживайте алкогольні напої протягом трьох годин перед сном. Алкоголь хоч і викликає сонливість, але і шкодить комфортному, міцному сну, так як впливає на мозок і інші органи. Для алкогольного сп’яніння характерні прискорене серцебиття, підвищена активність всіх процесів життєдіяльності, нудота, блювота, часті позиви в туалет. Всі ці симптоми можуть заважати людині швидко заснути;
  3. За годину до сну відмовитися від джерел світла. Навіть мінімальна кількість «синього» світла, випромінюваного смартфонами, ноутбуками, будильниками, телевізором та іншою технікою може порушити вироблення мелатоніну, який регулює цикли сну і неспання. Прийом мелатонінових добавок або снодійних засобів, що відпускаються без рецепта, може призвести до безсоння, особливо якщо приймати їх у високих дозах. «Сонні» таблетки можуть викликати вранці почуття, схоже на похмілля;
  4. Ніяких гучних звуків. Заспокійливі, тихі звуки можуть сприяти засипанню. Шум моря або дощу, приємна класична музика або музика для медитації;
  5. Правильне харчування перед сном. Вживаючи важку їжу в пізні години, ми безпосередньо перешкоджаємо здатності нашого тіла розслабитися, побороти безсоння та швидко заснути.
Читайте також:  Як легко позбутися мішків під очима та набряклостей

Щоб швидко заснути перед сном можна вживати:

  • кефір, ряжанку (заспокоюють травлення);
  • тепле молоко з медом (нормалізує сон);
  • камбалу (легко засвоюється);
  • яблуко (нормалізує роботу шлунка);
  • банан (знімає напругу м’язів);
  • буряк (спалює жир, нормалізує роботу шлунка).

Як швидко заснути, дихальна техніка:

Цей метод дуже популярний серед йогів і людей, які захоплюються медитацією. Вправа «4-7-8» – це дихальна техніка, яка здатна заспокоїти і розслабити людину навіть у стресовій ситуації.

Щоб швидко заснути, потрібно зробити глибокий вдих через ніс протягом 4 секунд, після – затримати дихання на 7 секунд і повільно видихати через рот протягом 8 секунд.

Цю дихальну схему потрібно повторити кілька разів. Вона допоможе приборкати серцевий ритм, заспокоїти потік думок і зануритися в міцний сон.

У перший раз ця вправа може здатися не такою вже й простою. Ми дихаємо не замислюючись, наші вдихи і видихи контролю не піддаються; спробувавши дихальну техніку, Ви зрозумієте, наскільки складно дихати правильно.

Як швидко заснути? Народний метод

молоко та мед щоб швидко заснути
Молоко з медом допоможуть вам швидко заснути

Якщо з’єднати молоко та мед, то можна отримати чудовий напій, який допоможе швидко заснути. Молоко багате в першу чергу білком, воно містить цілий комплекс вітамінів і мінералів. Мед вже всіма визнаний, як лікувальний засіб від багатьох недуг. Він містить антиоксиданти і вітаміни, амінокислоти, вуглеводи і поживні речовини.

Читайте також:  Прополіс. Невідомі властивості

Цей напій – натуральний і дієвий народний засіб від безсоння. Молоко з медом не тільки сприяє хорошому сну, але і допомагає швидко заснути. Все тому, що в ньому присутня амінокислота, яка сприяє виробленню серотоніну – «гормону щастя». Напій добре перетравлює організм.

Напій з молока і меду також є відмінним засобом від передчасного старіння, омолоджує і підвищує тонус шкіри. Глибокий і здоровий сон плюс ефективне омолоджування організму – це все в напої з молока та меду!

А приготувати його дуже просто: потрібно підігріти склянку молока (молоко повинно бути обов’язково теплим!) І додати в нього столову ложку меду. Для дітей достатньо буде однієї чайної ложки. Після того, як все ретельно перемішати – напій готовий до вживання. Випити треба за годину до сну.

І отримуємо міцний здоровий сон і незвичайний омолоджуючий ефект!

Протипоказання тільки для тих, у кого є особиста непереносимість меду або молока. Всім бажаю здоров’я!

Вам може сподобатись:

Прополіс. Невідомі властивості

Бджоли – працьовиті постачальники не тільки меду. Вони забезпечують нас і іншими продуктами, які людина …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *