Чай від застуди. Добірка рецептів

Осінь, сезон ГРВІ та ГРЗ. Коли хворіємо ми, або наші близькі, це дуже неприємно, і хочеться якомога швидше позбутися від недуги.

Більшість людей при нездужанні звертаються до лікаря, але є і такі, хто вважає за краще лікуватися самостійно, за допомогою різноманітних народних засобів, наприклад, використовують чаї від застуди.

Існує думка, що лікування грипу або інших гострих респіраторних вірусних інфекцій різними настоями або відварами трав навіть якщо і не принесе бажаний ефект, то вже точно не може нашкодити здоров’ю. Однак, ця думка помилкова. Багато рослин або збори рослин володіють дуже сильним терапевтичним ефектом, часом навіть більш сильним, ніж лікарський засіб синтетичного походження у вигляді таблеток або гранул.

Тому, лікування народними засобами може, як полегшити Ваш стан при простудних захворювання, так і завдати серйозної шкоди Вашому здоров’ю.

Щоб лікування народними засобами принесло бажаний ефект, слід дотримуватися наступних правил:

  1. Який би спосіб лікування народними методами Ви не обрали, будь то лікування настоями або відварами, розтирання різними мазями або інгаляція травами і маслами, потрібно пам’ятати про головне – спочатку необхідно проконсультуватися з лікарем, а вже потім зайнятися лікуванням народними методами.
Читайте також:  Безсоння, або як швидко заснути

Адже, на жаль, не рідкісні випадки, коли хворі за порадою своїх знайомих, або прочитавши в інтернеті про ефективний спосіб лікування застуди народними засобами, не враховують особливості свого організму і побічні дії народних лікарських засобів, виявляються на лікарняному ліжку.

  1. У разі, якщо Ваш лікар схвалив застосування народного засобу для лікування застуди, не варто перевищувати рекомендовану дозу або частоту прийому препарату.
  2. Якщо на тлі лікування застудного захворювання народними методами Ваш стан погіршився, слід негайно припинити прийом даного засобу.

Як правило, при не ускладненому простудному захворюванні, можна використовувати такі загальнозміцнюючі рецепти як:

Чай або відвар з аптечної ромашки

Ромашка має протизапальний ефект, а в поєднанні з липою і натуральним медом це хороший засіб від застуди. Також в відвар або чай з ромашки можна додати ягоди журавлини або лимон.

Чай з кореня імбиру

Корінь імбиру багатий вітамінами і мікроелементами, а так само має слабку протизапальну дію.

Узвар із сухофруктів

Це вітамінний засіб при застуді, також має загальнозміцнюючу дію. Для узвару хороші сушіння яблука, груші, сливи, абрикоси, вишні, суниця.

Читайте також:  Лікування циститу народними методами

Настій із плодів шипшини

Настій із плодів шипшини – відоме допоміжний засіб для лікування простудних захворювань.

За бажанням, в такий настій можна додати мед.

Якщо температура тіла не підвищена, то полегшити загальний стан при нежиті та кашлю можуть інгаляції з листям евкаліпта або м’яти.

Розчин з соку алое

Такий засіб можна використовувати для боротьби з нежиттю. Сік алое має протизапальні та загальнозміцнюючі властивості, так само сприяє зволоженню слизової оболонки носа.

До рослинних препаратів, які мають відхаркувальну дію, при кашлі можна віднести:

  • настої з кореня солодки,
  • листя подорожника
  • листя мати й мачухи.

Існує безліч народних засобів лікування застудних захворювань, але навіть найкращі з них будуть малоефективні, якщо не дотримуватися постільного, питного режиму та інших рекомендацій Вашого лікаря.

Вам може сподобатись:

синець або синяк

Позбудьтесь від синців раз і назавжди

Кожна людина хоч раз у житті стикалася з проблемою забитих місць, при яких утворюється синець, …

2 коментарі

  1. Цікаві і знайомі багатьом рецепти. Чи вилікують не знаю, але точно не будуть зайвими. Для організму – дуже корисно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *