Акація – це рослина з сімейства бобових, яка існує у вигляді дерева або чагарнику.
Гілки акації покриті двома рядами невеликих листочків і колючими шипами. Квіти акації можуть бути білими, жовтими або рожевими, в залежності від виду. Акація цвіте з травня по червень. Її цвітіння супроводжується сильним і приємним ароматом.
Щоб зберегти лікувальні властивості акації, квіти слід збирати до того, як вони повністю розкриються. Коли акація відцвіте, на ній з’являються коричневі стручки з насінням, які теж можна застосовувати для лікування захворювань.
Квіти, насіння, гілки, кору і смолу акації використовують в народній медицині, а також в косметичній промисловості та кулінарії. Квіти акації – джерело пилку і нектару для бджіл. Мед з акації високо цінується і має цілющі властивості.
Акація. Лікувальні властивості для всьго організму
Різні частини акації, такі як листя, коріння, насіння, кора, квіти і сік мають жарознижувальну, протиракову, протиастматичну і протигрибкову дію.
- Для м’язів
Надмірні і рідкісні силові навантаження призводять до пошкоджень м’язів, які супроводжуються хворобливими відчуттями. Завдяки своїм властивостям, акація усуває запалення і біль у м’язах, дозволяючи виконувати фізичні вправи без негативних наслідків.
- Для серця і судин
В акації міститься розчинна клітковина, яка нормалізує рівень холестерину в крові і покращує роботу серця. Вона запобігає розвитку захворювань, результатом яких може стати серцевий напад.
Екстракт акації має гіпоглікемічні і антиоксидантні властивості. Це корисний продукт при діабеті, який нормалізує рівень цукру і підвищує вироблення інсуліну.
- Для зубів і бронхів
Акацію застосовують в лікуванні і профілактиці захворювань порожнини рота. Вона уповільнює розвиток бактерій.
Екстракт акації використовують в стоматологічних продуктах. З її допомогою можна безпечно видалити зубний наліт, а також запобігти розвитку гінгівіту.
Ще акацію додають до складу ліків від запалення горла. Вона ефективна при ангіні, так як зменшує запалення слизової і утворює захисну плівку, яка захищає її від механічних пошкоджень.
Вживання чаю або відвару з акації допомагає впоратися з симптомами застуди і полегшити біль в горлі.
- Для шлунково-кишкового тракту
Засоби, приготовані на основі акації, використовують для виведення токсинів з організму і як пребіотики для просування «хороших» бактерій в кишечнику. Акація усуває синдром роздратованого кишечника і лікує геморой. Крім цього, це природне джерело харчових волокон, яке забезпечує тривале відчуття ситості і допомагає знизити вагу.
Клітковина в акації позбавляє від закрепів, проблем з травленням і підвищеного газоутворення.
- Для нирок і сечового міхура
Акація відновлює пошкоджену ниркову тканину і уповільнює її пошкодження. Відбувається це завдяки її здатності пригнічувати окислювальний стрес і запалення. Екстракт акації знижує ризик хронічного захворювання нирок.
- Для шкіри
Алкалоїди, флавоноїди і глікозиди в складі акації допомагають в місцевому лікуванні і загоєнні ран, а також усуненні язв.
Акація благотворно впливає на лікування шкірних захворювань, в тому числі вугрів. Вона володіє протигрибковими, антиоксидантними і антибактеріальними властивостями.
- Для імунітету
Антиоксиданти в акації допомагають організму запобігти зростанню раку, очищаючи його від вільних радикалів, що надходять з нездорової їжі або забрудненого повітря.
Лікувальні властивості настоянки акації
Одним із способів отримати максимум цілющих властивостей з акації є приготування настоянки. Застосування настоянки акації рекомендовано при:
- гастриті;
- загостренні виразкової хвороби;
- захворюваннях нирок і сечового міхура.
Особливо цінною вважається настоянка акації на спирту. Вона позбавляє від захворювань шлунково-кишкового тракту, зубного і головного болю, печії, бронхіальної астми, стоматиту, а також вона очищає судини і допомагає відновитися після інсульту.
Зовнішнє застосування настойки у вигляді компресів рекомендовано при варикозному розширенні вен і артриті.
Для приготування такої настоянки необхідно:
- змішати квіти акації зі спиртом у співвідношенні 1:10,
- щільно закрити ємність і настоювати акацію в темному і прохолодному місці 2 тижні.
Народні рецепти з акації
З акації готують чаї, відвари, настоянки і компреси, її додають у косметичні засоби і страви.
Чай з акації
Чай з акації готують з листя, квіток і стебел рослини:
- всі інгредієнти подрібніть,
- підсушіть,
- помістіть в киплячу воду і варіть 15-30 хвилин.
Чай охолодіть і процідіть, а потім насолоджуйтеся смачним і корисним напоєм.
Настій з акації
Настій акації готують з її квіток:
- у киплячу воду кидають висушені квіти,
- кип’ятять їх півгодини,
- закривають ємність з рідиною,
- настоюють від 12 до 24 годин.
Перед вживанням процідіть настій і видаліть з нього залишки квіток.
Відвар з кори акації
Відвар з кори акації корисний при захворюваннях шлунка.
- підготуйте 30 гр. кори
- варіть їх в 1 літрі води протягом 20 хвилин,
- рідину остудіть
Пийте 2 рази в день перед їжею в невеликій кількості.
Шкода і протипоказання акації
Від вживання засобів на основі акації слід утриматися тим, хто страждає від:
- алергії на рослину;
- астми – може з’явитися чутливість до пилку акації.
Екстракт акації здатний взаємодіяти з ліками і запобігти всмоктуванню антибіотиків. Ще акація заважає засвоєнню заліза в організмі.
Як зберігати акацію
Квіти акації можна засушити. Для цього їх збирають до того, як вони повністю розкриються, а потім сушать на відкритому повітрі, в тіні до тих пір, поки пелюстки не почнуть кришитися. Зберігають засушені квіти в скляних банках із закритою кришкою далеко від вологи і прямих сонячних променів.
Гілки акації можна висушити, підвісивши їх в сухому і провітрюваному місці. Кору і листя сушать, розклавши їх в тіні і перевертаючи, щоб уникнути гниття і попрілості. Сушену кору і листя акації потрібно зберігати в тканинних або паперових мішечках.
Акація – це не тільки красива і ароматна рослина, але ще і джерело поживних речовин, що володіє цілющими властивостями.
Дякую. Саме про акацію і шукала, адже мене мама в дитинстві нею лікувала – були проблеми з нирками. Дійсно допомогає. Вдячна за цю збірку народних методів!
Прям таки “шукала” ? Таких сайтів купа, інформації в Інтернеті про лікувальні властивості акації повно!!!!